Caută
  • Maya Montessori

Căutăm noi colegi!Prieteni mai înalți pentru copiii grădiniței Maya Montessori care să le fie alături pe minunatul drum al dezvoltării. Căutăm pentru echipa noastră o persoană mereu cu zâmbetul pe buze și iubitoare de copii, empatică, energică, comunicativă, ce își asumă responsabilitatea și crede cu adevarat în educația cu blândețe și respect față de copil.


Echipa Maya Montessori, prima gradiniță Montessori din Brașov,  crește și căutăm colegi deschiși către educația Montessori și lucrul cu copii. Dacă vă regăsiți în profilul de mai sus sau cunoașteți o persoană pregatită de o nouă aventură grozavă, vă rugăm să ne trimiteți un mesaj cu CV-ul și câteva rânduri în care să ne spuneți de ce ați dori să vă alăturați echipei noastre la adresa mayamontessoribv@gmail.com


1.  ASISTENT EDUCATOR pentru comunitatea 1.5 – 3 ani (full-time) 2.  ASISTENT EDUCATOR pentru comunitatea 3 – 6 ani (full-time) Căutăm o persoană pasionată de copii și de educația acestora, interesată continuu de dezvoltarea personală și de auto-perfecționare. Cerințe : -          Studii superioare (studii în Pedagogie și Științele Educației reprezintă un avantaj) -          Deschidere către metode de educație alternativă -          Cunoștințe de psihologie -          Abilități creative în a dezvolta și realiza diverse activități în aria artistică împreună cu copii (dans, pictură, modelaj, etc) -          Interes pentru dezvoltare personală Oferta : -          Oferim un mediu de lucru prietenos, bazat pe respect și încredere -          Încurajam creativitatea și independența în coordonarea clasei și a procesului educativ -          Oportunitatea de participare la sesiuni de training și coaching atât în interiorul grădiniței cât și in exterior -          Un parteneriat pe termen lung care să aduca beneficii întregii comunități Maya Montessori

68 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate